KARS AKYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Rıfkı YAĞCI Sarıkamış harekâtında şehit olan 90.000 Vatan Evladını Anma günü vesilesiyle yayınlamış olduğu mesajında;
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

  Sarıkamış Harekatında Ölüme , Şehadete, Vatan  toprağı için feda olmaya yürüyen Aziz Kahramanlar!

 

Milletimizi yok etmeye, Anadolu´dan söküp atmaya yemin etmiş, yorgun ve bitkin bir İmparatorluktan kendilerine pay çıkarmaya çalışan harici düşmanları söküp atmak için , doğacak çocukları ve kadınlarını  esir,bayraklarını mahzun etmemek, vatanını çiğnetmemek için canını seve seve feda eden yiğit ecdadımız ruhunuz şad olsun.

 

Milletimiz bu günde aynı mücadeleye devam etmektedir,ülkemiz toprakları ateş çemberi ile sarılmış, bizleri yok etmek için çalışan harici ve dahili düşmanlar ve onun uzantıları ile mücadele ederek milletçe  yeniden birlik ve beraberliğimizi sağlayacağımızdan endişeniz olmasın. 102 yıl önce bu gün gecenin bıçak gibi ayazına rağmen sarılarak kardeşlik ateşini yaktığınız Diyarbakır’lı, Sinop’lu, Mardin’li,Çorum’lu,Şırnak’lı, Manisa’lı, Erzincan’lı Adıyaman’lı,Hakkari’li, Uşak’lı, Bitlis’li, Antalya’lı kardeşlerinle nasıl birlikteysen onların torunları da bugün aynı kardeşlik duygusu ile  ebediyen birlikte olacaktır.

 

Sarıkamış, bir var oluştur. Sarıkamış, vatan toprağının kutsallığını dondurucu fırtınaya rağmen yürekte hissetmektir. Sarıkamış, gelecek nesillere özgür bir ülke bırakmak için verilen mücadele, Sarıkamış, kutlu şehadete yürüyüştür. Tarihimizde yaşanan varoluş  destanlarından biridir Sarıkamış Harekatı.

 

Bizler bugün sıcak yuvalarımızda rahatça uyuyabiliyorsak,Bayrağımız göklerde özgürce dalgalanıyorsa mineralerimizden ezan sesleri duyuluyorsa bu yüce şehitlerimizin sayesindedir. Milletçe birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde ,Sarıkamış ruhunu anlamak ve bu ruhu gelecek nesillere aktarmak bizim şehitlerimize olan borcumuzdur.  Sarıkamış şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz.

 Sarıkamış Şehitleri anma Etkinliği çerçevesinde Kars Valiliğimizce Hazırlanan Kamu Spotu ve program  için tıklayınız.

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 4 36780 Akyaka/Kars - 0474 261 22 76 dahili (1120)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.